तपाईलाई थाहा छ ब्रम्हानन्दमले एउटा फिल्म खेले बापत कति लिन्छन,..?

0

हिरोले भन्दा धेरै पारिश्रमिक लिन्छन ब्रम्हानन्दम सुन्दा परिन्छ चकित हेर्नुहोस : तपाईहरु साउथ इन्डियन फिल्महरु हेर्नुहुन्छ भने ब्रम्हानन्दम लाई देख्नुहुन्छ चिन्नुहुन्छ ! साउथ इन्डियन फिल्म का चर्चीत् कमेडीयन हुन् ! बलियुड का धेरै जसो फिल्म हरुमा उनको रोल देख्न पाइन्छ ! उनि अहिले सम्म एक हजार भन्दा धेरै फिल्म हरुमा खेलिसकेका छन् ! ब्रम्हानन्दम पुरा नाम भने ब्रम्हानन्दम कन्नेगन्ती हो ।सानो रोलबाट आफ्नो फिल्मी करियर सुरु गरेका ब्रम्हानन्दम अहिले सिनेमा दुनियाँको स्टार भएका छन् । साउथ इन्डियन फिल्मका कमेडी एक्टर ब्रम्हानन्दमको लोकप्रियता चलेको कुनै हिरोभन्दा कम छैन । यहाँसम्म कि नेपालमै पनि ब्रम्हानन्दमका फ्यान थुप्रै छन् ।युट्युवमा साउथ मुभि सर्च गर्दा धेरैले ‘ब्रम्हानन्दम फिल्म’ भनेर सर्च गर्ने गरेका छन् । त्यसैले पनि कतिपय फिल्म अपलोड गर्दा नै ब्रम्हानन्दमको ट्याग लगाइएको हुन्छ ।

 

फिल्ममा जो सुकै सुपरस्टार होस् तर, जब ब्रम्हानन्दमको इन्ट्री हुन्छ तब सिनेमाघरमा सिटी र तालीको गडगडाहट सुरु हुन्छ । यहाँसम्म आइपुग्न ब्रम्हानन्दमले कठिन संघर्ष गरेका छन् ।१ फेब्रुअरी १९५६ आन्द्र प्रदेशको साटेनापल्ली जिल्लाको मुपल्ला गाउँमा जन्मिएका उनको परिवारको आर्थिक अवस्था नाजुक थियो । परिवार धान्नै मुस्किल थियो । यसका बाबजुद मेहनती ब्रम्हानन्दमले एमए तहको शिक्षा हासिल गरे । त्यही क्रममा उनले बतौर तेलुगा लेक्चरर अत्तिलली कजेलमा जागिर खाना सुरु गरे ।इन्टर कलेज ड्रामा प्रतियोगितामा बेस्ट सर्पाेटिङ कलाकारको पुरस्कार जितेपछि ब्रम्हाको कलाकौशल धेरैसामु पुगेको थियो । त्यहिबेला देखि नै उनको अभिनयमा रुचि बढ्दै गयो । त्यसपछि उनले विभिन्न नाटकमा अभिनय गर्नुका साथै नाटक प्रतियोगितामा भाग लिन थाले ।पछिल्लो समय साउथ इन्डियन फिल्म निर्देशक जन्धयालाको ‘मोद्दाबाई’ नाम को नाटकमा ब्रम्हानन्दमले अभिनय गरेका छन् । जसमा ब्रम्हानन्दमले तारिफै तारिफ पाएका छन् ।

 

सुरूमा उनलाई ‘चन्ताबाबाई’ नामको एक फिल्ममा सानाे रोल अफर आएको थियो । यही फिल्मबाट ब्रम्हानन्दमको फिल्मी करियरको सुरुवात भएको थियो । याे मुभि गरेपछि उनले जीवनमा पछाडि फर्केर हेर्नुपरेन । अहिलेसम्म उनले हजारभन्दा बढी फिल्ममा अभिनय गरिसकेका छन् । उनको बहुचर्चित फिल्म ‘अहा ना पेल्लानता, ‘अप्पुला अप्पा राव’, किङ, रेड्डी, रच्चा, आर्या २ र बापुल हुन् ।उनले सन् २००७ मा एउटै भाषामा ७०० भन्दा धेरै फिल्म गरेर रेकर्ड बनाएका थिए । उनलाई सन् २००९ मा चलचित्र क्षेत्रमा योगदान पुर्याएका कारण भारतको महत्वपूर्ण पद्यश्रीबाट सम्मान गरिएको थियो ।

 

सानै भूमिका किन नहोस्, उनले एउटा फिल्म खेलेको कम्तिमा १ करोड रुपैयाँ लिन्छन् । कहिले काहिँ उनको पारिश्रमिक फिल्मको हिरो र हिरोइनको भन्दा ज्यादा हुन्छ । भारतीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार सामान्य चलेका र नयाँ हिरोको तुलनामा ब्रम्हाको पारिश्रमिक ज्यादा हुन्छ ।हाल ब्रम्हानन्दमसँग करिब ३२० करोड बराबरको सम्पत्ति छ । हैदराबदको जुबली हिल्समा उनको एउटा बडेमानको महल छ ।कुनैबेला सामान्य जीवन बिताइरहेका ब्रम्हाले आफ्नो क्षमता पहिचान गरे र दुनियाँलाई देखाइदिए आफूसँग भएकाे क्षमता निचोरेर सफलता निकाल्ने हो ।केही महिनाअघि ब्रह्मानन्दम कन्नेगन्तीको मुटुको शल्यक्रिया गरिएको थियो । शल्यक्रिया पछि उनको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here